Lyžařský kurs 2018

24. 2.

Dnes jsme se probudili do mrazivého rána. Náladu nám ale okamžitě zlepšila zpráva o další zlaté olympijské medaili pro ČR. Dopoledne i odpoledne jsme strávili na sjezdovce, děti tam čekal závod. Večer proběhlo vyhlášení výsledků a závěrečná diskotéka.
Zítra už jen balení, úklid a návrat do Prahy. Příjezd ke škole bude v cca 11:45 - 12:00.

23. 2.

V pátek měly děti opět odlišný program. Přibližně půlka na chatě dopoledne sledovala semifinálový (a bohužel neúspěšný) hokejový zápas proti Rusku, druhá skupina šla lyžovat. Odpoledne byly opět na programu běžky a zbytek lyžoval. Večer došlo k vyhlášení výsledků včerejšího testu a dnešních běžeckých závodů a poté jsme si udělali video rozbor jízd na lyžích. Děti tak mohly vidět svou jízdu a případné nedostatky, na kterých ještě zítra zkusíme zapracovat.

22. 2.

Čtvrtek byl ve znamení „odpočinkového“ dne. Hned po snídani jsme se vydali na dopolední vycházku do nedalekého města, kde si všichni doplnili své zásoby. Po obědě jsme si zahráli společenské hry a potom děti, které s sebou měly plavky, vyrazily do hotelového bazénu. Po večeři na děti čekal test z pravidel a zásad sjezdového lyžování a následně diskotéka.

21. 2.

Den třetí. Dnes jsme se po probuzení dozvěděli o postupu českých hokejistů přes tým USA do semifinále olympijského turnaje, lépe den ani začít nemohl…
Na děti dnes čekal den odlišných aktivit. Děti, které s sebou mají běžky, šly ráno lyžovat a odpoledne absolvovaly výcvik na běžkách, děti bez běžek šly dopoledne na procházku po okolí a odpoledne lyžovaly.
Celý den nás provázelo nádherné slunečné počasí. Večer jsme strávili sledováním záznamu hokejového zápasu.

20. 2.

Druhý den jsme celý strávili na sjezdovce. Dopoledne nám počasí moc nepřálo a ježdění znepříjemňovalo sněžení, odpoledne už se počasí umoudřilo a i sluníčko vysvitlo. Večer jsme nejprve zhodnotili uplynulý den, pak se podívali na video o freeride lyžování a nakonec si zahráli společenské hry.

19. 2.

Denní souhrn:
Cesta autobusem proběhla bezproblémově a už po hodině jízdy jsme byli v našem cíli – u chaty Javorka na Monínci. Po rozdělení pokojů a vybalení věcí jsme šli na oběd. Poté nastal čas vyzkoušet místní sjezdovku. Tam jsme se rozřadili do družstev. Následoval odpolední klid, večeře a večerní program, během kterého jsme shlédli instruktážní film o bezpečnosti na sjezdovkách.

13:00 zpráva:
žáci dojeli na LVVK - Monínec v pořádku.

Odjezd 9:00 od školy.

Nutno odevzdat:
  • Očkovací průkaz - kopie.
  • Průkaz zdravotní pojišťovny.
  • Potvrzení o seřízení lyží.
  • Potvrzení o bezinfekčnosti s uvedeným datem odjezdu.
  • Léky, které dítě pravidelně užívá.

Všechny věci musí být sbaleny v batohu, boty v pevné tašce. Lyže sepnuty na dvou místech a v obalu.

Kroužky Mgr. Matlachové a pí Vaňkové se pro nemoc vyučujících nebudou do konce ledna konat.

Třídní učitelka třídy VII. B Mgr. Jitka Hlavová oznamuje:

v uvedené třídě bude realizován program zaměřený na podporu pozitivních vztahů mezi žáky a průzkum atmosféry ve třídě.

Realizátorem je PPP
(Dr. Marušková,
tel. 267997015, 727824028). Program je plánován na leden 2019.

musí proběhnout do 15. 2. 2019.

Stravné na únor 2019 uhraďte nejpozději do 25. 1.

Ledna 2019