Školní akce

Svatováclavské vítání podzimu

Letošní podzim jsme přivítali 26. září akcí na školním hřišti. Pro děti byly připraveny různé soutěže, osmáci přichystali občerstvení.
Na závěr byl vyhlášen vítěz soutěže draků. Sladké odměny přišel předat sám kníže Václav.

Více fotografií zde

Den klobouků

24. září se konal Den klobouků. Zúčastnila se většina žáku i učitelů. I přes ne úplně příznivé počasí jsme se vydali před školu.

První školní den

3. září 2018 byl první školní den pro žáky 0. A, 1. A a 1. B. Všichni se i se svými rodiči sešli v 8,15 před školou. Paní ředitelka jim představila jejich třídní učitelky a pak již poprvé zasedli do školních lavic.

HODNĚ ŠTĚSTÍ VE ŠKOLE!

Happyáda

Dopoledne 27. 6. 2018 byla na školním hřišti uspořádána sportovní soutěž Happyáda. Žactvo 1. stupně bylo rozděleno do 42 družstev, každé z nich mělo svého kapitána z 2. stupně. Družstva soutěžila v 8 disciplínách. Na závěr byly vyhlášeny výsledky v jednotlivých sportech i celkově:

Disciplína Vítězné družstvo
1. Běh 50 m 11
2. Hod medicimbalem 13
3. Opičí dráha 18
4. Koloběžka 2
5. Hod na přesnost 26
6. Čtyřskok 34
7. Kop na přesnost 11
8. Štafeta 17
Celkové vítězství 13

Den dětí

26. 6. se na školním hřišti konal Den dětí. Program zahájila paní ředitelka, která odměnila děti, které ve školním roce dělaly více, než musely.
Hlavní atrakcí byla vodní skluzavka, ale pozornost přitahoval i skákací hrad, fotbalové aktivity nebo malování na obličej.
Odpoledne bylo hřiště otevřeno široké veřejnosti.

Sázení rododendronů

Dne 25. 6. 2018 byla založena tradice, podle které vždy každá odcházející třída vysadí před školou rododendron. Se školním rokem 2017/18 končí 9. A a 9. B, proto byly vysazeny rododendrony dva.

Poznávací zájezd do Anglie

Ve dnech 3. - 8. 6. 2018 vyjelo 25 žáků a žákyň z devátých (8), osmé (15) a sedmé (2) třídy se dvěma vyučujícími do Anglie. Na programu byla prohlídka Londýna, Windsoru, Stonehenge, Salisbury, Oxfordu a studia, kde se natáčel Harry Potter.
Cestovali jsme autobusem, ubytováni jsme byli v rodinách. Po celou dobu zájezdu se o nás starala průvodkyně.
Zájezd proběhl bez problémů (dokonce jsme ani nezmokli).

Ozdravné pobyty

V týdnu 21. - 25. 5. 2018 proběhly ozdravné pobyty tříd prvního stupně:

2. C a 5. B - Javor, Jizerské hory
Moc jsme si užili krásy Jizerských hor nedaleko Jablonce nad Nisou. Počasí nám přálo, takže máme nespočet krásných vzpomínek a zážitků. Doufáme, že příští rok vyrazíme zase.

2. A, 3. B, 3. C, 4. A a 4. B - Strážné, Krkonoše

3. A a 3. D - Rudolfov, Jizerské hory

Čarodějnické odpoledne

25. 4. 2018 se na školní hřiště sletělo hejno čarodějů a čarodějnic z širokého okolí. Byly pro ně připraveny pravé čarodějnické atrakce. O občerstvení se postarali deváťáci. Na závěr byla zvolena nejlepší maska.

Návštěva školy po 50 letech

13. 4. 2018 školu navštívili žáci, kteří končili ve školním roce 1967/1968, tedy před 50 lety. Pan školník je provedl budovou a bývalí žáci ocenili pokrok, jaký škola od jejich odchodu učinila.

Poláčkova písnička

Soutěž ve zpěvu se konala 9. dubna 2018 ve 2. A. Následující den převzali odměnu vítězové všech kategorií.

Den naruby

proběhl 27. března. Žáci převzali místa učitelů a vyzkoušeli si, jaké to je. Některé paní učitelky vzaly roli žáků velmi vážně.

Příprava na Velikonoce

probíhala od 19. do 22. března. Třídy zdobily vajíčka nebo připravovaly velikonoční dobroty. Všem se práce podařila.

Zdravá pětka

Od 5. do 16. března probíhal ve škole projekt Zdravá pětka (více o projektu zde). Jednotlivé třídy absolvovaly dvouhodinové bloky vedené školenými lektory. Pro první stupeň je jednalo o Školu Zdravé 5, pro druhý Párty se Zdravou 5.
15. a 16. března se ve třídách uskutečnil projektový den, v rámci kterého děti prezentovaly vědomosti, které získaly díky projektu.
Jedna z prezentací 9.A:

Fotografie zde.
Dne 21. března o hlavní přestávce byly vyhodnoceny nejlepší projekty za první a druhý stupeň. Fotografie zde.

Lyžařský kurs

19. - 25. února 2018
Penzion Javorka, Monínec 7, Sedlec - Prčice, 257 91, tel. 778 492 813 (pouze v nutných případech). Více o areálu zde.

Sledujte zprávy z kursu po dnech.

Recitační soutěž

Ve středu 14. 2. 2018 proběhla recitační soutěž prvního stupně. Výsledky:

kategorie 0. - 2. ročník:
1. místo: Sára Obadalová 1.A
2. místo: Jasmína Kotyková 1.B
3. místo: Kryštof Kašpárek 2.A
Zvláštní ocenění pro přednes Johany Vlčkové z 0.A

kategorie 3. - 5. ročník
1. místo: Nela Svobodová 3.C
2. místo: Johana Kališová 4.B
3. místo: Jakub Bednář 4.A
Zvláštní ocenění pro společný přednes - rozhovor - Adéla Kasparová, Malika Keraghelová, Daniela Birhanzlová - 5.A

Žáci na prvních třech místech a zvlášť ocenění v obou kategoriích obdrželi drobné odměny.

Zpívání u stromečku

Jako každý rok i letos jsme se během předvánočního týdne scházeli u stromečku, abychom si zazpívali koledy.

Mikuláš ve škole

Dne 5. prosince zavítal do školy Mikuláš. S doprovodem andělů a čertů prošel třídy na prvním stupni. Hodné děti dostaly sladkou nadílku, zlobivé musely slíbit, že se polepší.

Adventní jarmark

proběhl v jednotlivých třídách dne 29. listopadu.
Na závěr byl vylosován výherce perníkové chaloupky.

Svatováclavské vítání podzimu

Letošní podzim jsme přivítali 26. září akcí na školním hřišti. Pro děti byly připraveny různé soutěže, deváťáci přichystali občerstvení.
Na závěr byl vyhlášen vítěz soutěže draků.

Více fotografií zde

proběhne 26. 10.

Obědy na listopad 2018 je třeba zaplatit do 31. 10. 2018.
Října 2018