Třída 3. B

Školní rok 2018/2019

Třídní učitelka: Mgr. Libuše Matlachová

Ve středu 27.2. proběhne ve škole masopustní rej. Nezapomeňte proto přijít v karnevalových maskách, užijeme si masopustního veselí.

20.2. Prosím o pořízení funkčního kružítka, aby děti mohly správně rýsovat kružnice. Každé pondělí máme čtvrtou hodinu geometrii.

Milé děti, užijte si jarní prázdniny v pohodě, odpočívejte a za týden se na vás zase budu těšit. Vaše třídní Libuše Matlachová

Od února dojde ke změně rozvrhu ohledně pravidelného pátečního plavání, děti si změnu zapíší do žákovských knížek. Na plavání je zapotřebí koupací čepice, kterou si obstarejte, plavky, ručník a mýdlo - vše uložené v igelitové tašce. Info k plavání zapíši do ŽK.

Zítra 31.1. si rozdáme výpis vysvědčení, proto si nezapomeňte přinést desky na vysvědčení.

Informace pro děti, které jedou v květnu na školu v přírodě - platba zálohy 2 000.-- Kč proběhne v průběhu února převodem na číslo účtu školy pod přiděleným variabilním  symbolem, který děti dostanou začátkem února.

Ve čtvrtek 31.1. dostanou děti výpis vysvědčení za první pololetí a na poslední hodinu si mohou přinést nějakou hru nebo malou stavebnici, aby se navnadily na pátek, kdy jsou jednodenní pololetní prázdniny. Za svou práci si to zaslouží! Moc je chválím.

Ve středu 30.1. máme ve škole Den svetrů s promenádou ve slušivých svetřících, tak ať nám to sluší!

Od 21.1. opět začíná pravidelně kroužek Pleteme a háčkujeme vždy od 13.30 do 14.15 hodin.

16.1. proběhne ráno od 7.00  sběr papíru.

Vážení rodiče a milé děti, přeji vám všem do roku 2019 jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví. Na několik týdnů jsem se odmlčela vinou náhlé břišní komplikace, která mě upoutala na lůžko v nemocnici. Už jsem doma v rekonvalescenci a nabírám na vás nové síly. Na chvíli za mě budete mít náhradu, ale já už se na vás všechny těším. Libuše Matlachová

Děti si dnes vylosovaly kamaráda, kterému dají na vánoční besídce dáreček. Samozřejmě mohou obdarovat i jiného kamaráda nebo kamarádku. Jméno vylosovaného mají ve sdělení rodičům. Besídka bude 20.12. a 21.12. půjdeme do kina. Filmové představení uhradím všem z třídního fondu. Vaše třídní L. Matlachová

7.12. nás čeká fotografování na vánoční kalendář, tak přijďte do školy načančaní a v dobré náladě. Fotit se budeme všichni a kalendář si odnesete všichni domů. Pokud se vám pak bude líbit, přinesete za něj 270,- Kč. A pokud se vám nebude líbit, vrátíte ho nepoškozený zpátky. Tak ať nám to sluší!

5.12. Dnes k nám do třídy přišel překrásný anděl, tři čerti a Mikuláš. Přinesli nám nadílku a my jsme jim za to řekli básničku. A protože si nikoho do pekla neodnesli, patříme určitě mezi hodné třídy (i když v nebeské knize nějaký maličký hřích zapsaný byl). Byl to super den.

V pátek 30.11. nás čeká Den čepic a šál, proto nezapomeňte přijít zahaleni do hřejivé šáličky a čepice, aby nám to slušelo.

Vánoční jarmark se opravdu vydařil, děkuji všem rodičům a přátelům naší třídy za podporu a návštěvu u nás. Děti byly nadšené a večer si do poslední minutky užily. Těším se na další spolupráci. Vaše třídní učitelka Libuše Matlachová.

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na vánoční jarmark, který se bude konat 28.12. nejen u nás ve třídě mezi 16.00 a 18.00.. Současně proběhne ve vestibulu školy dražba perníkové chaloupky a adventního věnce a to od 16.30 hodin.

Milé děti, nezapomeňte, že 29. a 30.10. jsou podzimní prázdniny. Užívejte si volna a budu se na vás těšit zase ve středu 31.10. u nás ve třídě. Můžete přijít ve strašidelných maskách, protože bude halloweenské vyučování. Vaše třídní učitelka.

26.10. jsme měli projektové vyučování. Ve skupinách jsme vyráběli velké plakáty o našich oblíbených večerníčcích. Naši práci jsme ukázali i ostatním třídám a taky jsme se byli podívat na práci druhých tříd. Práce se nám povedly. Byl to hezký den. Paní učitelky nás pochválily.

25.10. přišel za námi do školy ježeček Žuchlík v rámci přednášky Nosí ježek jablíčka? Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jeho životě a mohli jsme si ho pohladit a pozorovat ho při krmení a jeho cupitání mezi námi. Moc se nám to líbilo!

Vzhledem k nekonání druhého kola voleb se v pátek 12.10. nepůjde do kina.

V pondělí máme den klobouků - kdo má doma nějaký hezký klobouček, může si ho přinést.

24.9. se na školním hřišti koná mezigenerační setkání ZÁŘÍME od 14 hod. Jste srdečně zváni.

19.9. zvu všechny rodiče na třídní schůzky od 17.00 hod.

proběhne 1. dubna

do prvních tříd i přípravné třídy se bude konat 3. a 4. dubna 2019.

Více informací zde.

Dokumenty ke stažení zde.

Stravné na duben 2019 uhraďte nejpozději do 25. 3.

Března 2019